Príbehy na rozjímanie

Stránka 5 z 6
Neplatné zadanie!
14.2.2018

Príbeh prvý – Zrkadlo spravodlivosti.

Bol raz jeden sudca. Strašne túžil byť bohatý. Podriadil tomu všetko. Súdne spory vyhrávala ta strana , ktorá mu ponúkla viac peňazí. Neštítil sa ničoho. Raz za veľké peniaze oslobodil jedného vraha.  Vraha to stálo celý majetok, preto sa rozhodol po prepustený, že si svoje peniaze zoberie späť. Tušil, že ich sudca má vo svojom dome. Vystihol okamih keď nikto nebol doma a vlámal sa doň. Keď prehľadával jeho pracovňu, zrazu sa otvorili dvere a v nich stál sudca. V zmätku chytil zo stola prvé čo mu prišlo pod ruky a celou silou ho udrel do hlavy. Na dlážke zostalo v kaluži krvi ležať mŕtve telo sudcu a pri ňom mosadzná socha Spravodlivosti, ktorú mal po celý čas vystavenú na svojom pracovnom stole.


Príbeh druhý – Oheň a voda

Bez nich by život neexistoval. Ak sú pod kontrolou slúžia verne človeku . Ak sa z nich stane živel, ničia všetko čo im len príde do cesty. V každom človeku je oheň a voda. Ak ich človek ovláda slúžia mu verne, ak oni ovládajú človeka stáva sa z nich živel.


Príbeh tretí – Pes a mačka

Na dvore si žili vo svornosti a láske pes a mačka. Keďže vyrastali od malička spolu mali sa radi až tak, že spávali spolu v psej búde . Hospodár im dával jedlo každému do jeho misy. Raz si povedala mačka. „Nedostáva pes lepšie jedlo ako ja?“. Keď sa pes vzdialil od misy, nebadane sa prikradla a ukradla si kúsok z jeho jedla.  Takto to skúšala deň čo  deň, až ju omrzelo robiť to tajne. Odvážila sa to urobiť  aj keď tam bol pes. Tomu to nijako nevadilo preto sa osmelila ešte viac a začala žrať z jeho misy priamo s ním. Napodiv pes to trpezlivo znášal. Raz vliezla do jeho búdy vyvalila sa hneď ku vchodu a čakala. Keď prišiel pes a chcel si ísť ľahnúť do búdy zaprskala: Choď preč, to je odteraz moja búda, ty si nájdi inú !“ Ale pohár trpezlivosti pretiekol  „Čo to robí to hnusné psisko ? Veď on na mňa cerí zuby a vrčí. On má chce snáď zabiť. Radšej utečiem.“ Rozbehla sa a pes za ňou. Len tak-tak sa jej podarilo ujsť z dvore.

Ak tie príbehy budete čítať len zmyslami a povrchne, budú sa vám zdať všedné. Ak objavíte  hĺbku čo skrývajú, zistite že mnoho ľudí by sa v nich našlo. Ak vám vaše srdce a svedomie napovie že k ním patríte aj vy, je milostivý čas na zmenu a pokánie.

Ježiš